Odpust

Dnia 15.06.2014r. odbył się w Krajkowie doroczny odpust św. Trójcy. Mszy św. Przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prof. Janusz Śniegocki z Płocka. Po uroczystościach w świątyni odbył się mały festyn. Wystąpił ludowy zespół z Ukrainy p. Eleny Rutkowskiej, prezentując żywą muzykę naszych sąsiadów, taniec, śpiew i oryginalne stroje. Tę część programu poprowadził honorowy nasz parafianin Maciej Rayzacher.

W parafii, w tym 18.09, w odpust św. Stanisława Kostki, odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii tegoż świętego do kościoła krajkowskiego, któremu patronuje w/w świety. Uroczystość będzie ostatnim punktem wizytacji kanonicznej ks. biskupa Romana Marcinkowskiego. W związku z tym, duszpasterz i katecheci krajkowscy zaproponowali młodzieży gimnazjalnej z dekanatu raciąskiego konkurs plastyczny i poetycki o św. Stanisławie Kostce.

Kolejnym zatem punktem festynu było rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o św. Stanisławie Kostce pośród młodzieży Gimnazjum z Krajkowa i wręczenie nagród z nadesłanych prac plastycznych (z Raciąża, Gralewa i Koziebród) i poetyckiego (z Krajkowa) oraz wiedzy o życiu św. Stanisława.

A oto laureaci:

Za konkurs plastyczny:

I Kowalska Martyna kl. III G z Krajkowa,

I Sadecka Aleksandra kl. IIIb G z Raciąża,

II Berdyński Kamil kl. II G z Koziebród

III Wieczorkowska Wiktoria kl. III G z Gralewa.

Za konkurs poetycki:

I Szelągiewicz Karolina kl. II G z Krajkowa,

II Wójtewicz Aleksandra kl. III G z Krajkowa,

III Kowalska Martyna kl. III G z Krajkowa.

Za konkurs z wiedzy:

I Rybicka Eliza kl. I G z Krajkowa,

II Wójtewicz Weronika kl. II G z Krajkowa,

III Szelągiewicz Karolina kl. II G z Krajkowa.

Przez cały czas imprezy można było coś niecoś przekąsić i działała loteria fantowa, która zakończyła się główną wygraną ? kuchenką mikrofalową.

Zapraszamy do galerii zdjęć.