ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Od ponad roku pandemia uświadamia nam jak kruche jest ludzkie życie. Człowiek posiada ciało i duszę nieśmiertelną. Chrystus leczenie paralityka zaczął od tego co w nas najważniejsze, niezniszczalne — od duszy: „Odpuszczone są twoje grzechy" (Mk 2.5), by później uleczyć ciało: „Wstań, weź nosze i idź do swego domu" (Mk 2.11).

Dziś świat w człowieku widzi tylko ciało, któremu trzeba dogadzać. Tymczasem św. Paweł pisze: „Wielu postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego [...] Ich losem — zagłada, ich bogiem — brzuch, a chwała — w tym czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne. Nasz ojczyzna jest w niebie, gdzie Zmartwychwstały Chrystus zasiada po prawicy Ojca" (Flp. 3.18-20)

Na nadchodzące Święta i nieprzewidywalną przyszłość, życzę, aby nasza wiara była tylko w Zmartwychwstałego Chrystusa, nadzieja w Chrystusie Zmartwychwstałym, a miłość tylko od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Ks. Zbigniew Kluba